Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı sağlık sigortası, Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlı olarak çalışıp SGK güvencesine sahip olan ancak özel sağlık kuruluşlarının hizmetlerinden yararlanırken yüksek prim ödemek istemeyenler için sunulan bir sigortadır. SGK tarafından kapsama alınmayan ya da kapsam altında olsa bile kısmen karşılanan sağlık harcamaları söz konusu olduğunda tamamlayıcı sağlık sigortası sigortalıya avantaj sağlar. Hatta kişiler daha farklı sağlık hizmeti almak istediklerinde de tamamlayıcı sağlık sigortasının avantajlarından yararlanabilirler. SGK'nın kapsamında olmayan sağlık giderleri artık tamamlayıcı sağlık sigortası tarafından karşılanabilir. Tamamlayıcı sağlık sigortası zorunlu bir sigorta türü değildir. Tamamlayıcı sağlık sigortasından faydalanmak tamamen kişinin isteğine bağlıdır. 

Sigorta Kapsamındaki Hizmetler Nelerdir?

- Sigorta yaptıran kişinin, sigorta başlangıç tarihi itibariyle ortaya çıkan hastalıkları ile ilgili muayene, tetkik ve tedavi masrafları karşılanır.

- Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından çıkartılan SGK fark ücretlerini destekleyen bir sağlık sigortası olarak da bilinir.

- Tamamlayıcı sağlık sigortası iki tür teminat kapsamaktadır. Yatarak tedavi ya da hem yatarak hem de ayakta tedavi seçeneklerini kişinin ihtiyaçlarına göre poliçe kesilmeden önce düzenlenmektedir.

- Yatarak tedavi kapsamları olarak ; yoğun bakım, cerrahi ve dahili hasta yatışları,  diyaliz veya radyoterapi vb. , ambulans hizmeti, küçük tıbbi müdahaleler, kemoterapi, belirlenen bir limite kadar özellikli tıbbi malzemeler ve belirli bir limite kadar protez, tek kişilik özel oda gibi masraflar gösterilebilir.

 
Whatsapp Destek Hattı : 0(546) 275 8584
Ara Sor Hattı : 0(532) 424 5044.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Almak

Çok sayıda sigorta şirketi ve poliçesi olması sebebiyle seçim yapma konusunda herkesi zorlamaktadır . Her bir poliçenin ayrı ayrı incelenerek, tekliflerin değerlendirilmesi ve ihtiyaçlar dikkate alınarak doğru seçimin yapılabilmesi için sigorta mevzuatlarına hakim olunması gerekmektedir. Alper Sigorta 1989 yılından bugüne uzun yıllar boyunca devam eden profesyonel hizmet anlayışı ile sigorta brokerliği hizmeti vermektedir. Biz , müşterilerimiz ile sigorta şirketleri arasında bağlantı kurarak iki tarafın birbirini daha iyi anlamasını sağlamakla görevli kuruluşuz. Alper Sigorta, sigortalar ve mevzuatlar konusunda deneyimli olan ekibi ile vermiş olduğu sigorta aracılığı hizmeti ile teminat kapsamı sigortalıya en uygun teklifleri bir araya getirmektedir.
 


Hizmetlerimiz
Blog
Lütfen Bekleyin...
whatsapp
whatsapp