Bayram Tatiline Çıkacaklara Tavsiyeler


uzun yola çıkacaklara tavsiyeler

Yazın son sıcak günlerini yaşarken; okul ve yoğun iş temposuna merhaba demek için hazırlanın. Bu süreçte şehir hayatından biraz uzaklaşmak , denize ve sıcak kumlara kendinizi bırakmak istiyorsanız; hazırlanmaya başlayalım hemen! Uzun yolculuğa arabanız ile çıkmayı planlıyorsanız sizler için birkaç önerimiz var. 

1- Araç muayenenizi yaptırdığınızdan emin olun. Seyahate çıkmadan önce aracınızın bakımlarını yaptırmayı ihmal etmeyin.

2- Yolculuk sırasında yaşanabilecek olumsuz durumlara önlem olarak trafik ve kasko sigortanızı kontrol edin. Zamanı geçtiyse gerekli yenilemeleri yaparak sigorta poliçelerinizin güncel olduğundan emin olun.

3- Lastikler en önemli önlemlerden birtanesidir. Yola çıkmadan önce lastik basınçlarını etmenin yanında yedek lastiğinizin bulunması da önemlidir. Asfalt ısısının yükseldiği öğlen sıcağında lastiklerinizin az hava ile dolu olması yolculuğunuzun bir nebze daha güvenli hale gelmesini sağlayacaktır.

4- Uzun süren yolculuklarda spor kıyafetleri tercih edin. Ayaklarınızın şişmemesi için en rahat ayakkabınızı giyin. Dar kesimli ürünler yerine bol kesimli kıyafetler giyerseniz yolculuğunuz daha kolay geçecektir.

5- Uykunuzu almadan yola çıkmayın ! Hem sizin hem trafikte bulunan diğer araçların güvenliği için uyku önemlidir. Uzun yol sürücüyü yorar, bu sebeple 2 saatte bir mola verin. Böylece yeni lezzet yerleri de keşfedebilirsiniz :)

6- Her zaman için en iyi yol, bildiğiniz yol olsa da teknolojinin nimetlerinden yararlanıp navigasyon kullanmanızı tavsiye ederiz. Sohbete dalıp sapağı kaçırırsanız tekrar doğru yola dönmek istediğinizde navigasyon size çok yardımcı olacaktır.

Alper Sigorta olarak iyi yolculuklar dileriz 😊

 Blog
Lütfen Bekleyin...
whatsapp
whatsapp